Muzeum historických kočárů jako most, který propojuje minulost se současností a otevírá naše duše
There are no translations available.

Návštěva muzea a samotný program je nezapomenutelným zážitkem pro všechny generace, neboť spojuje dávnou minulost se současností.

Na co se můžete těšit:

Představíme vám ojedinělou a největší sbírku historických kočárů, saní a luceren. Muzeum kočárů otevřeno 11. 7. 2009.

Každý člověk se postupem času a stárnutím s přibývajícími zkušenostmi stává patriotem, člověkem, který miluje své blízké, rodinu a samotnou zemi, ve které žije. Všechny tyto pocity ale spojuje něco, co naši předkové cítili jako samozřejmost; je to víra, která podporuje našeho ducha. A to je právě jedna z hlavních myšlenek muzea kočárů, která by měla oslovit každého z mladších či starších, který překročí práh a ocitne se na půdě, která byla prolita potem našich předků, na místě, kde není prostor pro špatnosti a komerci dnešního mnohdy prázdného života. Strávený čas v muzeu, který vás přivede k zamyšlení nad věcmi, které by vás možná nikdy nenapadly, bude tím, co vás pohladí a osloví. V muzeu uvidíte, jak se snoubí řemeslný um našich předků s duchem, kterého vdechli do každého kočáru. Uvidíte kombinaci skvostných kočárů, které sloužily člověku v těch nejradostnějších chvílích života, ale i takové, které se vybíraly na poslední cestu. Je to unikátní sbírka, která díky této skladbě nemá ve světě obdoby a ve vás probudí pocity, které posílí vaši mysl i ducha pro další cesty vaším životem. Přijeďte a poznejte práci našich předků a navštivte expozici historických kočárů v Čechách pod Kosířem a podpořte toto velké dílo svou návštěvou.

Depozitář muzea kočárů postaven pro největší smuteční kočár všech dob Slavnostně otevřeno 28. září 2012 spojil nejlepší řemeslníky české země postaven z tesaných trámů, cihel, kamene a kovaného železa.

V obci Čechy pod Kosířem můžete navštívit další významná pamětihodná místa.

V bezprostřední blízkosti muzea se nachází:

  • hasičské muzeum
  • zámek s rozlehlým zámeckým parkem, vybudovaným před 2,5 stoletím rodem Silva de Taroucových
  • hanácká hora Kosíř s nově otevřenou rozhlednou - místo tajuplných příběhů