Vážená veřejnosti,milovníci historie,příznivci Muzea kočárů.

S lítostí oznamuji vám všem co pravidelně navštěvujete Josefkol, že dle celosvětové situace byla akce roku Josefkol 2020 zrušena, ale jak se říká”vše špatné k něčemu dobré”.

Připravujeme pro vás velmi zajímavý náhradní program. Mnozí z vás mají v Olomouckém kraji a okolí zamluvené penziony a ubytování. Chcete trávit své dovolené s rodinou,dětmi objevováním památek a návštěvou různých akcí.

Proto připravujeme pozoruhodný program pro skupinky lidí a rodin po dobu měsíců července a srpna pod názvem
POZNÁVÁNÍ STARÝCH GRUNTŮ, FORMANSKÝCH CEST A KRAJIN V OLOMOUCKÉM KRAJI V POVOZECH TAŽENÝCH KOŇSKÝM SPŘEŽENÍM.

Vážení přátelé.

Jsem velmi rád, že mnohé z vás tato nová pozoruhodná akce zaujala.

Plánovaná akce bude velmi netradiční, plná zajímavých momentů.Celodenní program s občerstvením a obědem, doprovázen  účinkujícími, bude něčím co zažijete přímo ze sedadla koňského povozu.

Cestování se bude dít ve velikém žebřiňovém vozu, který potáhnou těžké koně. Pohodlné sezení pro cestující, tedy samotná sedadla jsou zavěšená na řemenech karoserie vozu jako v 18.století. Cestující  pod sebou vidí, jak těžké loukoťové kola drtí kameny či větve a mají tímto bezprostřední kontakt s přírodou. Brzdění těžkého vozu z prudkých srázů se děje smykovou brzdou zvanou”šuba”.

Je to tak trochu adrenalin, neboť se pojede po starých formanský, lesních i polních cestách v zajímavých lokalitách, kde se nachází staré grunty ,mlýny ,Boží muka a jiné zajímavosti. Cestující zažijí něco, co připomene dobu našich předků, což může být třeba i přínosem pro každého z nás v dnešní uspěchané době.

Do vozu se vejde pohodlně 12 lidí plus obsluha, nastupování či vystupování se děje pomocí malého žebříčku.       Vstupenka, tedy jízdenka za jedno místo k sezení do povozu pro jednu osobu je zpoplatněna částkou 1500 Kč. V ceně jízdenky je veškerý program, průvodce celé akce a občerstvení.

Cena jízdenky je stejná pro všechny věkové kategorie. Pokud si někdo z dospělých vezme malé dítě na klín /dítě do 4 let/,tak je dítě zdarma.

Povinností každého cestujícího, tedy i dětí je mít sebou kvalitní pláštěnku a obuv pro případ, že nás překvapí cestou bouřka. Sraz cestujících bude vždy v 10.00 hodin na prostranství vedle Muzea kočárů a návrat bude mezi 17.00 až 18.00 hodinou.

Dle zájmu cestujících bude možnost sedět vedle kočího, držet opratě těžkých koní a řídit je.

Je to zážitek hlavně pro děti,ale i pro mnohé dospělé. Program je plánovaný na dobu prázdninových měsíců července a srpna,vždy na některé pondělí.

Celodenní jednotlivé akce se uskuteční  při naplnění všech 12 míst ve formanském voze.

Termíny pro rezervaci a přehled obsazených a volných míst

6. července 2020 - Obsazené: 12, volné: 0

100%

20. července 2020 - Obsazené: 12, volné: 0

100%

3. srpna 2020 - Obsazené: 12, volné: 0

100%

17. srpna 2020 - Obsazené: 12, volné: 0

100%

31. srpna 2020 - Obsazené: 12, volné: 0

100%

Kontakt pro rezervaci :
tel.: 602 557 167
email : vaclav.obr@seznam.cz
bankovní spojení pro úhradu jízdenek : Fio banka 2501233776/2010
Platbu proveďte vždy až po naplnění všech 12 míst.

Průvodcem cestou i necestou celého programu budu já osobně.
S úctou a láskou k naší zemi
za Muzeum kočárů
Václav Obr