ANEB POZNÁNÍ KRÁSY A TAJEMSTVÍ PŘÍRODNÍHO PARKU S ÚDATNÝMI MUŽI NA KONÍCH

Vážená veřejnosti, milovníci historie a přírody.

Věřím, že mnohé  z vás tato pozoruhodná akce zaujme a přenese nás do dávných časů plných zajímavých momentů a příběhů.

Celodenní program s občerstvením a obědem, doprovázen účinkujícími, bude něčím co zažijete přímo ze sedadla koňského povozu.

Cestování se uskuteční ve velkém  šest metrů dlouhém žebřiňovém vozu, který potáhnou těžké koně. Pohodlné sezení pro cestující, tedy samotná kožená sedadla vycpávaná slámou jsou zavěšená na řemenech karoserie vozu jako u kočárů v 18. století. Cestující pod sebou vidí jak těžké loukoťové kola drtí kameny, větve či projíždíme brodem řeky a tímto zažívají bezprostřední kontakt s přírodou.

Brždění těžkého vozu je také podívanou pro všechny cestující, neboť se z prudkých srázů  používá smyková   brzda zvaná ” šuba”.

Cestování pohádkovou krajinou  je tak trochu i adrenalin, neboť se pojede po starých formanských, lesních i polních cestách. Projedeme v zajímavých lokalitách  brodem řeky a možná nás potká i přepadení. Nahlédneme do okolí starých mlýnů a jejich zákoutí. Nakoukneme také do starých  sklepení sýpky či  zámku a pohlédneme skulinou na lesního mužíčka.  V celodenním programu zažijeme něco, co nám připomene dávnou dobu našich předků, naše kořeny, což může být i přínosem pro každého z nás v dnešní uspěchané době.

Do vozu se vejde pohodlně 12 lidí plus obsluha, nastupování či vystupování se děje pomocí malého žebříčku. Vstupenka, tedy jízdenka za jedno místo k sezení do povozu pro jednu osobu je zpoplatněna částkou 2000 Kč. V ceně jízdenky je veškerý program, průvodce celé akce a občerstvení.

Cena jízdenky je stejná pro všechny věkové kategorie. Pokud si někdo z dospělých vezme malé dítě na klín /dítě do 4 let/,tak je dítě zdarma.

Povinností každého cestujícího, tedy i dětí je mít sebou kvalitní pláštěnku a obuv pro případ, že nás překvapí cestou bouřka. Sraz cestujících bude vždy v 10.00 hodin na prostranství vedle Muzea kočárů a návrat bude mezi 17.00 až 18.00 hodinou.

Dle zájmu vás cestujících bude možnost sedět vedle kočího, držet opratě těžkých koní a řídit je, nebo i usednout do sedla rytířského koně.

Je to zážitek pro děti i dospělé. Dárková vstupenka, kterou vám po uhrazení jízdenky zašleme emailem, může sloužit i jako dárek k narozeninám nebo i k jinému výročí.

Program je plánovaný na dobu prázdninových měsíců července a srpna, vždy na některé pondělí. U každé jízdy proběhne křest účastněných.

Celodenní jednotlivé akce se uskuteční při naplnění všech 12 míst ve formanském voze.
Pokud by v daný termín jízdy po celý den hustě pršelo, akce se přeloží na další následující pondělí.

Termíny pro rezervaci a přehled obsazených a volných míst

28. června 2021 - Obsazené: 12, volné: 0

100%

12. července 2021 - Obsazené: 13, volné: 0

100%

26. července 2021 - Obsazené: 13, volné: 0

100%

9. srpna 2021 - Obsazené: 13, volné: 0

100%

30. srpna 2021 - Obsazené: 13, volné: 0

100%

V případě velkého zájmu pro Vás připravíme další termíny.

Kontakt pro rezervaci :
tel.: 602 557 167
email : vaclav.obr@seznam.cz
bankovní spojení pro úhradu jízdenek : Fio banka 2501233776/2010
Platbu proveďte vždy až po naplnění všech 12 míst.

Průvodcem cestou i necestou celého programu budu já osobně.
S úctou a láskou k naší zemi
za Muzeum kočárů
Václav Obr